line line line

Afganistani asevälisministri hr Nasir Ahmad Andisha avalik loeng Tallinn Ülikoolis

Välisministeerium, Tallinna Ülikool ja Aasia Uuringute Koda Eestis kutsuvad:

Afganistani asevälisministri hr Nasir Ahmad Andisha avalik loeng
“The challenges of Afghanistan today and a vision for future”

Toimumisaeg: 24. mai 15:00-17:00
Koht: M-648, Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5 (Mare maja)
Keel: inglise keel

Afganistan on viimastel kümnenditel kogenud mitmeid sõdu ja palju ebastabiilsust. Praegune Afganistani valitsus Ashraf Ghani juhtimisel seisab keeruliste ülesannete lävel. Pärast NATO sõjalise missiooni lõppu 2014. aastal on Talibani võitlus Afganistani valitusvägede vastu hoogustunud. Afganistani majandus on raskes olukorras ning paljudest afgaanidest on olude sunnil saanud põgenikud. Käesoleva aasta juulis toimuval NATO tippkohtumisel Varssavis ning oktoobris toimuval rahvusvahelisel Afganistani konverentsil Brüsselis arutatakse, kuidas jätkata Afganistani toetamist.

Afganistani asevälisminister hr Nasir Ahmad Andsha

Afganistani asevälisminister hr Nasir Ahmad Andsha

Eestit külastab Afganistani asevälisminister hr Nasir Ahmad Andisha, kes 24. mail annab avaliku loengu Tallinna Ülikoolis teemal „The challenges of Afghanistan today and a vision for future”.

Hr Nasir Andisha on eelnevalt töötanud Afganistani välisministeeriumis ning suursaadikuna Austraalias, Uus-Meremaal ja Fidžil.

Tal on laiapõhjaline haridus. Magistrikraadi rahvusvahelistes suhetes omandas hr Nasir Andisha Fulbrighti stipendiumiga Texase A&M ülikoolis,  diplomi julgeoleku uuringutes Hawaiil Vaikse ookeani Julgeoleku Uuringute Keskuses ja doktorikraadi diplomaatia vallas Austraalia Rahvuslikus Ülikoolis Canberras.

Hr Nasir Andisha loeng on avatud kõigile huvilistele.

 

Lisainformatsioon:

Herdis Pärn
herdis.parn@tlu.ee
Tallinna Ülikool
Aasia Uuringute Koda Eestis

www.vm.ee
www.auke.ee
www.tlu.ee

AUKE_VM_TLÜ