line line line

Mondo Maailmahariduskeskuses räägitakse Birma kodanikuühiskonnast ja poliitilistest protsessidest

Mis toimub Birmas ja millist asja ajab seal Mondo? 2015. on Birma jaoks tähtis aasta: sügisel toimuvad parlamendivalimised, millest selgub hetkel võimul olevate poliitikute tegelikud kavatsused ning soov või soovimatus riiki demokraatlikult valitseda. Kodanikuühiskond kasvab ja tugevneb, aga juba on näha ka katseid aktiviste valitseva eliidi poolt suukorvistada. Ka Mondo panustab Birma inimeste elujärje parandamisse – seda läbi kohaliku Šani Osariigi Kohaliku Arengu Fondi võimekuse suurendamise.

11. märtsil arutavad Mondos Birma olukorra ja tuleviku üle Tallinna Ülikooli doktorant Triinu Ossinovski, kelle uurimistöö Birmas on aidanud sisse seada esmased kontaktid Mondo ja Birma  Šani Osariigi Kohaliku Arengu Fondi vahel ning ellukutsutud projekti raames Birmas vabatahtlikuna töötanud Kair Käsper ja Kristina Mänd. Lähemalt räägitakse ka Mondo projektist šanide vähemusrahvuse aladel.

Pärast aruteluringi vaadatakse Kair Käsperi fotosid ning nagu ikka on Maailmahariduskeskuses võimalik tutvuda Mondo tööga ja soetada ka käsitööd Afganistanist Ghanani.

Üritus algab kell 17.00 MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuses (Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava vastas)