line line line

AUKE alustab teadusuudiste edastamist

knowledge-1052009_1280Alates tänasest toome regulaarselt teie ette uudised Aasia suunal kirjutatud doktoritöödest ja teadusartiklitest. Sellega seoses ootame teie poolseid vihjeid uute Aasiaga seotud artiklite ja väitekirjade kohta, mis eestlaste poolt ja/või Eestis kirjutatud on. Võta meiega julgelt ühendust!

Eestis tehakse Aasia suunal tänuväärset ja olulist teadustööd, kuid kahjuks jääb see tihti muude uudiste varju.  AUKE eesmärk on läbi rubriigi „Teadusuudised” teieni tuua olulisemad regionaaluuringute tulemused, seeläbi teaduse populariseerimine ning meie Aasia suuna teadurite ja ekspertide tunnustamine.

allik

Alari Allik

 

Esimene artikkel „Kaitsti esimene Jaapani uuringute doktoritöö Eestis” keskendub eelmisel aastal Tallinna Ülikooli japanoloog Alari Alliku poolt kirjutatud väitekirja  “Multiple Selves of Chōmei/Ren’in / Minade paljusus Chōmei/Ren’ini teostes“ tutvustamisele, milles keskendub Kamo no Chōmei (dharma-nimega Ren’in, 1155-1216) teostele “Ülestähendusi erakuonnist” (Hōjōki, 1212) ja “Virgumismeele tärkamise kogu” (Hosshinshū, 1214).   Neist esimene on kirjutatud esimeses isikus omaeluloolise tekstina, kus autor vaatab vanas eas tagasi elatud elule, teise aga on kogutud suur hulk budistlikke seletuslugusid (setsuwa), millest paljud on eeskujuks või hoiatuseks neile, kes on sihiks võtnud hea elu või surma. Autor analüüsib Kamo no Chōmei enesekirjutuse praktikaid ja pakub kirjaniku eluloo mõtestamiseks alternatiivi ajaloolise isiku kesksele eluloomudelile. Tegu on esimese Jaapani uuringutes kaitstud doktoritööga Eestis. Täismahus artikkel asub siin.