line line line

Eesti ja Saksa ülikoolid ühendasid väed Aasia karjäärivõimaluste tutvustamisel

13. oktoobril toimus AUKE (Aasia Uuringute Koda Eestis) ja Berliini Vabaülikooli koostöös seminar „Asia – Field Full of Career Opportunities“.

Poolepäevane konverents keskendus Aasia suunaliste karjäärivõimaluste kaardistamisele nii Aasias kui kohapeal, seades oma sihtgrupiks noored Aasia huviga eksperdid. Võimaluste tutvustamisel katsime ära neli peamist valdkonda: riik ja riigiinstitutsioonid, kodanikuühiskond, ettevõtlus ning teadus ja akadeemia. Seminari idee oli näidata Aasia tausta tundmise vajadust ühiskonnas ning sellest tulenevalt võimalusi karjääri edendamisel.

Seminaril esinesid 6 oma ala eksperti neljast fookusvaldkonnast, kes ühtlasi osalesid ka paneeldiskussioonis. Kohapeal oli ligi 60 tudengit ning äsja ülikooli lõpetanut. Teiste seas astusid üles TransferWise’i Aasia tiimijuht Kristi Klaus ning sotsiaalse ettevõtte – Aasia Keskus Bangkokis (Asia Centre) asutaja ja juht ning Bangkoki Ülikooli kommunikatsiooniosakonna juhataja singapurlane dr. James Gomez. Interneti tõhusa kasutamise eest poliitilises kommunikatsioonis on Gomez nimetatud ajakirjas Asiaweek üheks 50-st kõige mõjuvõimsamaks suhtlejaks ning Newsweek Asia teerajajaks. James Gomez oli 2015. aasta kevadsemestril ka Tallinna Ülikooli Aasia uuringute külalislektor.

Akadeemilise karjääri võimalusi tutvustas Eestist Tallinna Tehnikaülikooli Euroopa õiguse professor Tanel Kerikmäe, kes on panustanud Kambodža haldusõiguse ja konstitutsiooniõiguse arengutesse koostöös Konrad Adenaueri Sihtasutusega. Dr. Tony C. Lee, Berliini Vabaülikooli külalisteadur, tutvustas aga akadeemilise karjääri võimalusi Taiwanil.

Hiinas töötamisest ja praktikast rääkis doktorant Sebastian Seidel, kes tutvustas ka GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) võimalusi Aasias. Jaapani valituse stipendiumiga õppimisest kohapeal ning oma kogemusest kõneles Eesti Jaapanis Ülikoolides Õppinute Seltsi president Liis Seinberg.

Kogu seminari ja paneeldiskussiooni juhtisid AUKE arendusjuht ja TÜHi Aasia uuringute turundusspetsialist Herdis Pärn ning Berliini Vabaülikooli doktorant ja Eesti maja Berliinis juht Kristina Piilik. Üritust käis kuulamas ka Eestis Saatkonna kultuuriatašee Merit Kopli.

Üritus oli edukas ning tagasiside andis kinnitust selliste seminaride vajalikkusest. Sarnase sisuga ettevõtmised on AUKE planeerinud korraldada ka Eestis. Peatse kohtumiseni!

Rohkem informatsiooni:
Herdis Pärn
AUKE arendusjuht
herdis.parn@tlu.ee

seminar-10 seminar-9 seminar-8 seminar-7 seminar-5 seminar-4 seminar-3 seminar-2 seminar-1