line line line

Homme toimub Tallinna Ülikoolis Afganistani asevälisministri hr Nasir Ahmad Andisha avalik loeng

Afganistani asevälisminister hr Nasir Ahmad Andsha

Afganistani asevälisminister hr Nasir Ahmad Andisha

Tallinna Ülikooli, Aasia Uuringute Koda Eestis ja Välisministeeriumi koostöös toimub Tallinna Ülikoolis homme Afganistani asevälisministri avalik loeng. Hr Nasir Ahmad Andisha räägib Afganistani arengutest, täpsemalt teemal “Afganistani väljakutsed ja tulevikuvisioon”.

Toimumisaeg: 26.mai 15:00-17:00
Koht: M-648, Tallinna Ülilool, Uus-Sadama 5 (Mare maja)
Keel: inglise keel

Afganistan on keerulise ajalooga riik. Viimase paari kümnendi jooksul on läbi elatud rasked (kodu)sõjad ja kogetud ebastabiilsust. Praegune Afganistani valitsus Ashraf Ghani juhtimisel, seisab keeruliste ülesannete lävel. Pärast NATO sõjalise missiooni lõppu, 2014. aastal on Talibani võitlus Afganistani valitusvägede vastu hoogustunud. Afganistani majandus on raskes olukorras ning paljudest afgaanidest on olude sunnil saanud põgenikud. Käesoleva aasta juulis toimuval NATO tippkohtumisel Varssavis ning oktoobris toimuval rahvusvahelisel Afganistani konverentsil Brüsselis arutatakse, kuidas jätkata Afganistani toetamist.

Üritus on seotud hr Nasir Ahmad Andisha ametliku visiidiga Eestisse.

Hr Nasir Andisha loeng on avatud ning oodatud on kõik huvitunud. Pikemalt asevälisministri tausta ja ürituse kohta siit.

Lisainformatsioon:

Herdis Pärn
herdis.parn@tlu.ee
Tallinna Ülikool
Aasia Uuringute Koda Eestis

www.vm.ee
www.auke.ee
www.tlu.ee