line line line

Konverents Multiple Lives of Democracy ettekanded nüüd veebis

25. aprill 2014 leidis Tallinna Ülikoolis aset ühepäevane konverents Multiple Lives of Democracy: from Europe to Asia Pacific.

Konverents toimus kahe paneeli ja teemasid kokkuvõtva ümarlaua diskussioonina koondades akadeemikuid, arvamusliidreid ja praktikuid Aasia ja Euroopa riikidest. Esindatud oli Hiina Rahvavabariik, Singapur, Tai, Birma/Myanmar, Taiwan, Venemaa, Ukraina ja Eesti. Konverentsil kõnelejad lahkasid oma riigis esinevaid demokraatiaga seotud teravaid ja mitmetahulisi probleeme ning võitlusi .

Konverentsi esimeses paneelis “Kõneledes demokraatiast: Meedia ja sõnavabaduse võim” arutlesid Dr James Gomez (Websteri Ülikool), Dr Pavin Chachavalpongpun (Kyoto Ülikool), Dr Nien-Hsia Liu (Hsuan Chuang Infotehnoloogia Ülikool) ja Ruslan Trochynski meedia kui neljanda võimu rollist jõuliste diskursuste loojana. Konverentsi teises paneelis Demokraatia ja turumajandus: kas on vaja demokraatiat kui õitseb vaba turg?arutlesid Dr Zhengxu Wang (Nottinghami Ülikool), Roi Nu (Chiang Mai Ülikool), Dr Chelsea C. Chou (Taiwani Riiklik Ülikool), Dr Viatcheslav Morozov (Tartu Ülikool) ja Tarmo Jüristo (Tallinna Ülikool) majanduskeskkonna ja demokraatia omavaheliste suhete üle. Järgnevad ettekanded on nüüdsest kättesaadavad ka veebis: