line line line

Loengusari “Religioonide mõju Aasia ühiskondade ja poliitika kujundamisele” TLÜs

Põnev loengusari alustab küsides “Mida on meil õppida Aasia ühiskonnast?”  Kuidas Aasia mõjutab maailma ning millised seosed on sellel kõigel religiooniga?”. Loengusari käsitleb Aasias levinud usundeid lähenedes neile eriilmelistest ja ootamatutest vaatenurkadest. Vaadeldakse Zen-budsimi seoseid Jaapani rahvusliku ideoloogiaga, analüüsitakse maailmas aktuaalsest Lähis-Idas levinud maailmavallutuse ideed ja selle juuri, uuritakse Birma budistide rünnakute põhjuseid muslimite vastu, lahatakse India religiooni ja poliitikaga seotud seksuaalsust ja vägivalda radikaalses hinduismis ja palju muud.

Oodatud on kõik huvilised, sh kõik, kes puutuvad kokku Aasia riikidest pärit esindajate ja huvigruppidega, nt riigiametnikud ja ettevõtjad, kes teevad rahvusvahelist koostööd nende riikide esindajate ja ettevõtetega ning soovivad saada ülevaadet religioonide mõjust Aasia ühiskondade ja poliitika kujundamisele.

Loengusari koosneb 8-st moodulist ning neid on võimalik kuulata registreerides tervikprogrammi või osaledes eraldi moodulites. Kõik koolitused toimuvad kell 10:00 – 13:15 Tallinna Ülikoolis, ruum M-649 perioodil vahemikus 4. märts 2015 – 21. aprill 2015 .

Tervikprogrammis osalemistasu on kokku 325€ (sh km) ja  registreerida saab siit!

Mooduleid saab võtta ka eraldiseisvate üksustena ja sellisel juhul on mooduli hinnaks 50 €.

Mooduli kirjeldused leiab SIIT. Lisaküsimuste korral pöörduda julgelt lilian.ruckenberg@tlu.ee.