line line line

Tartu Ülikoolis avatakse uus Aasia keskus

8. septembril kl 12.00 toimub Tartu Ülikooli senati saali (Ülikooli 18, II korrus, aula kõrval) Tartu Ülikooli Aasia keskuse pidulik avaüritus.

Aasia keskuse on asutanud Tartu Ülikooli struktuuriüksused: bio- ja siirdemeditsiini instituut, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, kultuuriteaduste ja kunstide instituut, maailma keelte ja kultuuride kolledž, majandusteaduskond, usuteaduskond ning ökoloogia- ja maateaduste instituut.

Keskuse peaeesmärgina arendada välja kestlik rahvusvaheliselt tunnustatud Aasia kompetents, mis aitab Eesti arengule kaasa oma pädevuse rakendamise ja rahvusvaheliste koostöövõrgustike kaudu. Keskuse tegevus hõlmab endas nii Hiinat, Jaapanit, Koread, Indiat kui ka Lähis-Ida maid ja Türgit.

Konsortsiumi ülesanded ei piirdu vaid ülikooli võrgustiku loomisega. Keskuse ülesanne on aidata kaasa ka 2018. aasta sügisel Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ning Tallinna Tehnikaülikooli koostöös avatava magistri õppekava välja töötamisele. Lisaks uute ekspertide leidmisele soovitakse rakendada Tartu Ülikooli aasia teadlasi, kelle kanda jäävad ühises õppekavas eelkõige Aasia julgeoleku, religiooni ja poliitikaga seotud ained.

Info: Elo Süld, elo.suld@ut.ee

LOE LISAKS:
Novaator – Tartu Ülikooli Aasia suunaline koostöö saab uue hoo
UT.EE – New centre brings together Asian expertise in Estonia

download