line line line

TTÜ Aasia teemalised kursused sügisel 2017

ASIA JA VAIKSE OOKEANI PIIRKONNA UURINGUD: UUED PERSPEKTIIVID (TSP1007), MA
Õppejõud: Vlad Vernygora

Kursuse eesmärgiks on teoreetiliste ja praktiliste lähenemisviiside käsitlemine, mida kohaldati Aasia-Vaikse ookeani piirkonna liidrite ja riigivalitsejate poolt valitsuses või/ja tsiviilühiskonnas toimuvale, ning mis mõjutasid poliitilisi arenguprotsesse, otsuste tegemist, strateegilist juhtimist ja demokraatiaga seonduvaid küsimusi.

HIINA VÄLISPOLIITIKA (TSP1036), MA
Õppejõud: Toomas Tiivel

Kursuse eesmärk anda teadmisi olulisematest faktidest Hiina riigi kujunemisel, Hiina suhetest teiste riikidega, Hiina poliitikast.

KOREA ÜHISKOND JA POLIITIKA (TSK1032), BA/MA
Õppejõud: Suh In Hyuk

Korea ajalugu Teisest maailmasõjast tänapäevani tutvustatakse alates Sadama avamise perioodist 19. sajandil kuni tänaseni fookusega ühiskonnas aset leidnud demokratiseerimis- ja tööstusprotsessidele ja riigi sise- ja välispoliitilistele küsimustele. Lisaks antakse lühiülevaade Korea Rahvavabariigi (Põhja Korea) ajaloost, ideoloogiast ja reaalsusest.

ENERGIA JA RAHVUSVAHELISED SUHTED (TSP1043), BA/MA
Õppejõud: Javad Keypour

See kursus keskendub energia rahvusvahelistele dimensioonidele interdistsiplinaarses perspektiivis, kus majandus, poliitika ja tehnilised distsipliinid aitavad selgitada, kuidas rahvusvahelised energia interaktsioonid töötavad ja suudavad mõjutada tulevikku.