line line line

Lauri Kitsnik

LK PalmOmandas magistrikraadi Tokyo Ülikoolis (keele- ja informatsiooniteadused, 2007) ning doktorikraadi Cambridge’i Ülikoolis (Jaapani-uuringud, 2016). Sellest sügisest on ta Sainsbury Instituudi (Norwich, UK) teadur.

Elanud, õppinud ja tegelenud uurimistööga Jaapanis (Kyoto ja Tokyo) kokku viis aastat. Lugenud Jaapani-alaseid kursuseid ja juhendanud üliõpilasi Tallinna ja Cambridge’i ülikoolides. Korraldanud mitmeid teaduskonverentse ning osalenud arvukatel rahvusvahelistel üritustel ettekannetega.

Lauri uurimustöö keskendub Jaapani 20. sajandi kirjandusele, mõtteloole, filmile, trüki- ning visuaalkultuurile. Doktoritöö “Scenario Culture: Reconsidering Historiography and Readership in Japanese Cinema” (Stsenaariumikultuur: ajalookirjutus ning lugejaskond jaapani kinos) uuris seda, kuidas stsenaariumite trükis avaldamise praktika ning lugemine nii professionaalide kui ka tavainimeste poolt teeb võimalikuks jaapani filmiajaloo käsitlemise stsenaristika vaatenurgast nii selle tehnilise ja stilistilise arengu kui ka seotuse kaudu filmitootmise ning retseptsiooniga.

Lisaks on ta tõlkinud kaasaegset jaapani ja hiina kirjandust, põhiliselt luulet. Eraldi raamatutena ilmunud Bei Dao “Lumearmee” (2007), Tanikawa Shuntaro “Sõnade asjatu flirt” (2010) ja Fujii Sadakazu “Titt maksab kätte” (2010), viimase kahe eest pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemia.

Lauri doktoritöö on pdf-ina huvilistele kättesaadav: Scenario Culture: Reconsidering Historiography and Readership in Japanese Cinema