line line line

Mart Viirand

mangshiMart Viirand on etnograafina Kagu-Aasiat uurinud alates aastast 2010. Geograafiliselt keskendub ta töö peamiselt Myanmari põhjaaladele ning nende külgnevatele piirimaadele. Varasemalt töötas ta Kesk-Aasia Ferghana orus, uurides Kirgiisi ja Usbeki kogukondi viimase kümnendi jooksul militariseeritud piiriruumis. Tema praegune uurimustöö keskendub võistlevatele haridusasutustele ja -poliitikale Myanmari Katšini osariigis.

2010. aastast alustas Mart doktoriõpinguid Edinburghi Ülikoolis. Tema doktoritöö koolihariduse, religiooni ja etno-rahvusliku poliitika teemadel sai lõpetatud 2015. aasta suvel. Tema praegune uurimistegevus jätkab suuresti samadel radadel, keskendudes erakoole mõjutavaile hariduslikele reformidele ning bürokraatlikule kontekstile, religioossete organisatsioonide rollile piirkonna arengus ning rahvusvaheliste võrgustike tähtsusele intellektuaalsel maastikul.

Ta on kaasategev mitme täiskasvanutele suunatud haridusprogrammi töös Katšini osariigis, millede eesmärgiks on kaasajastada õpetamismeetodeid, arendada kodanikuühiskonna võimekust ning levitada teadlikkust demokraatlikust valitsemiskorrast.

Arendus- või rakendusprojektid:

01.01.13 – 31.03.15 SEATIDE — Integration in Southeast Asia: Trajectories of Inclusion, Dynamics and Exclusion AU/713 European Commission’s 7th Cooperation Programme

Mart Viirand Eesti Teadusinfosüsteemis